Z jakim nastawieniem dzisiaj wstałeś/ wstałaś? Na jakim etapie swojej drogi zawodowej jesteś? Czy masz czas by pomyśleć, co wpływa na Twoje codzienne wybory? Hmm, to są jedne z tych pytań, które warto sobie często zadawać i oczekiwać od siebie prawdziwej odpowiedzi. To jest takie sprawdzenie wg. checklisty fundamentalnych postaw w swoim życiu. Zacząłem trochę tak filozoficznie, bowiem ten nasz dzisiejszy odcinek trochę taki będzie. Jak zdążyłeś lub zdążyłaś zauważyć po tytule, będziemy rozmawiać dzisiaj o konsekwencji, cierpliwości i zdobywaniu doświadczenia, które ma budować naszą biznesową postawę. Jako człowiek, który zajmuje się organizowaniem z pewnością wiesz, że od pomysłu do realizacji dzieli nas droga. To jak ją pokonasz w dużej mierze zależy od przygotowania mentalnego, ale też i tego jak pokonasz tę drogę oraz czy będziesz samotnym wędrowcem.
Dzisiaj porozmawiamy trochę o stylach zarządzania, strategii podejścia do biznesu i możliwościach jakie biznes daje oraz w czym nas ogranicza.
W tym odcinku zaprosiłem Mateusza Tarczynskiego CEO spółki technologicznej WOODPECKER, która pracuje nad poprawieniem niezależności biznesowej swoich klientów. Co to oznacza oraz jakie w praktyce daje korzyści dowiesz się bezpośrednio od Mateusza.
Czego będzie dotyczyła nasza rozmowa?
Poznasz też inspiracje książkowe, personalne oraz dowiesz się czy kryminalne życie postaci filmowych ma wpływ na robienie przez Mateusza biznesu.
Punktem wyjścia dla Woodpeckera jest sprawienie, że Klient będzie niezależny poprzez zdobywanie nowych klientów i zarabianie. Chcieliśmy w odpowiedniej perspektywie pokazać, jakie ludzkie czynnik mają wpływ na tworzenie firmy oraz jak usługi, produkty, które się oferuje determinują jej rozwój. Oczywiście możemy tutaj dodać jeszcze elementy odpowiedniej strategii biznesowej, która wynikać musi z tego do jakiego klienta pod kątem wielkości, struktury, branży itp. chcemy dotrzeć. Dopiero określenie ich pozwoli nam dobrać odpowiednie narzędzia do realizacji długofalowego celu. Myślę, że warto jeszcze tutaj podkreślić fakt zmieniającego się środowiska pracy i sposobu komunikacji. Coraz częściej ludzie odpowiedzialni za tworzenie nowych modeli sprzedaży w firmach skupiają się na zwiększaniu efektywniejszego budowania relacji biznesowych, właśnie dzięki zastosowaniu nowych technologicznie rozwiązań. Zostajemy odciążeniu od żmudnej pracy, a skupiamy się na tym w czym nie może nas zastąpić automat. Drugi wniosek to skupienie się na odpowiedniej komunikacji z Klientem. Zarówno od strony jego oczekiwań, ale również komunikatywnego porozumiewania się. To jest dostarczania im treści dla nich interesujących i w ich języku. Są branże, które tego nie potrzebują jak np. Cały sektor IT. Natomiast ogromna większość klientów czuje się komfortowo, gdy czyta coś w zrozumiałym dla nich języku. Warto o tym pamiętać.
Zapraszam Kamil Zarębski
#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.
Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-
Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału: https://soundcloud.com/fabrykatlumaczen
lub na iTunes
https://itunes.apple.com/pl/podcast/innakulturabiznesu/id1190533289?l=pl&mt=2
Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.
– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!
Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com