Świadomy leadership, czyli jak amerykański biznes wykorzystuje silne kompetencje? Anna Sarnacka – Smith

Kiedy ostatnio zastanawialiście, dlaczego niektóre osoby przyciągają do siebie bardziej od innych? Czy to jest kwestia specyficznych preferencji, nietuzinkowego zachowania, prawdziwej charyzmy, zewnętrznego uroku czy może tzw. czar? Przekonywujący okazuje się inny fakt, którego tutaj nie wymieniłem. Okazuje się, że czynnikiem, który wpływa na nas najbardziej jest mentalność lidera, czyli taki zespół cech osobowości i życiowej postawy, która wzbudza w nas największe zaufanie. To czego możecie być pewni to fakt, że w społeczeństwie amerykańskim taka postawa jest krzewiona bardzo wcześnie, czego efektem jest bardzo dobre przygotowanie w zawodowym i dorosłym życiu do podejmowania szybszych i bardziej trafnych decyzji sprzyjających większej części społeczeństwa.

Silny lider

Bardzo często słyszę o tym, że nie jest łatwo budować silne zespoły. Jest to trudne szczególnie wtedy kiedy, wśród pracowników, albo grupy osób, występują na tyle duże różnice, że nie jest możliwe samoczynne poukładanie się dobrych relacji, a w efekcie sprawna realizacja wyznaczonych celów biznesowych. Każda społeczność, która ma przed sobą do wykonania jakieś zadanie, musi działać wg. reguł, które albo są narzucone w organizacji, albo powinna podlegać osobie, która umiejętnie może kierować ich pracą operacyjną. Ta druga sytuacja wymaga wyznaczenia lub zatrudnienia osoby, której mocną stroną są zdolności przywódcze. Takim właśnie aspektom oraz naturze mocnych stron u każdego z nas zajmiemy się dzisiaj.

Do tego elementu dołączymy doświadczenia naszego gościa, Polki, która od kilku lat mieszka w Ohio i prowadzi stamtąd firmę, świadczącą usługi głównie dla Polaków.
Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  • dlaczego powstała książka “Everest lidera”
  • kiedy ludzie świadomie wybierają rolę lidera w firmie
  • czy każda społeczność potrzebuje mocnego lidera, czy jest nim tylko szef
  • czego można nauczyć się od amerykańskich przedsiębiorców
  • czy pojęcie leadershipu jest jest takie samo pod różnymi szerokościami

Gościem dzisiejszego odcinka jest Anna Sarmacka – Smith, która pomoże zrozumieć nam czym są mocne strony oraz jak podejść do budowania kompetencji dobrego lidera. Zapraszam serdecznie!

Pamiętaj! Jeśli to nagranie jest wartościowe – zostaw komentarz, subskrybuj lub udostępnij je dalej.

Pozdrawiam,
Kamil Zarębski

POSŁUCHAJ:

Buduj dobre zespoły

Kiedy tak rozmawialiśmy o podejściu do przedsiębiorczości i budowania zespołów w głowie wyświetlały mi się moje dotychczasowe doświadczenia. Jak często w Waszym przypadku trafiliście na dobrego lidera, którym był szef, dyrektor, kierownik, przełożony, trener, kolega z drużyny lub akcji charytatywnej. Musicie przyznać, że wcale tak często nie spotykamy inspirujących i dobrych liderów. Bardzo trudno spotkać ich tam gdzie kultura organizacji jest bardzo słaba, albo podejście do budowania długofalowego celu jest znikome. Jak podkreśla Ania, amerykańskie podejście i otwartość na szukanie rozwiązań do pojawiających się problemów jest bardzo ważną cechą mentalną, która bardzo pomaga budować trwałe zespoły oraz pozytywnie wpływa na społeczność, która posiada takiego lidera. Kluczowym z jednej strony wydaje się być właśnie to mentalne podejście, ale z drugiej strony to otwartość i chęć zjednywania oraz budowania silnych zasad dają gwarancję, że dobry lider spełni swoje zadanie perfekcyjnie.

Jaka jest IDEA podcastu?

#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.

Gdzie nas możesz znaleźć?

Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-

Gdzie możesz jeszcze słuchać tego PODCASTU?

Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału:

Soundcloud lub na iTunes

Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.

Jeśli szukasz:

– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com