To jak wygląda Wasza firma i jak funkcjonujecie na rynku zależy w dużym stopniu od wielu czynników. Możemy śmiało powiedzieć, że jeśli działamy zachowawczo, wg. utartych schematów nasz biznes jest bezpieczny, przynajmniej chwilowo. Jednak ta prawidłowość w dzisiejszym, konkurencyjnym otoczeniu już nie jest taka pewna. Każda branża wypełniona jest po brzegi konkurencyjnymi ofertami, które docierają do klientów kilkanaście razy dziennie, nawet bez ich potrzeby. Jeśli chcemy mieć pewność, że przetrwamy warto zacząć szukać alternatywnych źródeł biznesu lub oprzeć się na współpracy z wykwalifikowanymi konsultantami biznesowymi, dla których wiedza o biznesie i chęć rozwoju innych firm jest pasją. Taka jest też dzisiejsza rozmowa pełna pasji i wiedzy prosto od praktyka biznesu, który na swoim koncie mimo młodego wieku, ma kilka firm, które współprowadzi. Jego główna koncentracja oparta jest na wspieraniu firm w obszarze HoReCa na dwóch rynkach – Wielkiej Brytanii oraz Dubaju, a z dzisiejszej rozmowy dowiecie się przede wszystkim:
Zapraszam serdecznie do 41 odcinka podcastu Inna Kultura Biznesu, w którym rozmawiam z Sebastianem Gaikiem, właścicielem Avenue Hospitality, Avenue Entrepreneurs, oraz partnerem w Gecko Dynamics.
Pamiętaj! Jeśli to nagranie jest wartościowe – zostaw komentarz, subskrybuj lub udostępnij je dalej.
Pozdrawiam,
Kamil Zarębski
Rozmowa z Sebastianem pokazała mi kilka właściwych dla mentalności przedsiębiorców faktów. Jak sami słyszeliście, powtarzają się schematy postępowania, które perfekcyjnie pokazują, że osoby budujące biznes pracują we właściwy dla siebie sposób. Po pierwsze skoncentrowanie na celach, które zostają wynaczone na początku tworzenia biznesu, doskonałe umiejętności budowania relacji interpersonalnych, kolejno umiejętność weryfikowania osiąganych w czasie celów, umiejętność zrealizowania usługi na najwyższym poziomie, chęć rozwiązywania realnych problemów klientów, skupienie się na indywidualnym podejściu oraz swoim stylu pracy. Jeśli Wam zapadły w pamięć inne elementy z chęcią poznam Wasze spostrzeżenia.
To z czym warto byście pozostali to wiedza, o tym że biznes, który rozpoczniecie w Wielkiej Brytanii, z reguły mówię tu o tradycyjnych przedsiębiorstwach łatwiej będzie przenieść na inny kraj. Oznacza to, że prowadzenie firmy w kraju o większej kulturze, tradycji i porencjale biznesowym umocowuje bardziej markę firmy na globalnym rynku. Jeśli przejdziemy przez trudny, bardzo konkurencyjny rynek brytyjski ze swoim produktem bądź usługą, mamy bardzo duże prawdopodobieństwo, że uda nam się również tam gdzie jest ono o wiele mniejsze.
Jaka jest IDEA podcastu?
#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.
Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-
Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału:
Soundcloud lub na iTunes
Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.
– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!
Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com