Wikingowie i ropa, czyli jaka jest prawdziwa, norweska gospodarka? Martalena Madej

Kraj znany z ponadprzeciętnych biathlonistów, Jeden z tych, który świadomie zrezygnował z bycia w Unii Europejskiej, posiadający fantastyczny krajobraz, ale również warunki na tyle specyficzne, że nie każdy chciałby tam wyemigrować. Jaki jest naprawdę, dlaczego nie słychać o im na arenie europejskiej polityki, kim są prawdziwi Norwegowie oraz czy prowadzenie biznesu z potomkami wikingów może przynieść satysfakcję?

Norwegia – kraj minimalizmu i…

W tym podcaście mogliście już kiedyś usłyszeć o jednym z krajów skandynawskich Szwecji. Nie zagłębialiśmy się jednak tam na tyle głęboko, by móc powiedzieć, że poznaliśmy naturę Skandynawii naprawdę dobrze. Dzisiaj będziecie mieli okazję przyjrzeć się bliżej Norwegii. Postanowiłem, że to będzie dobry kierunek, którego w Polsce mało kto porusza, ze względu na trudne naturalne warunki życia oraz specyficzną sytuację geopolityczną tego kraju. Wielu z nas kojarzy się Skandynawia z wyrafinowanym kinem, wikingowymi przygodami, sportami zimowymi, czy łososiem.
Na ile nasze przekonania są zgodne z tym jaka Norwegia jest naprawdę okaże się już za chwilę.
Do tego odcinka zaprosiłem Polkę, która jest szefową PAIH w Oslo i od ponad roku mieszka w tym kraju. Jej przygoda z tym krajem rozpoczęła się już jednak dużo wcześniej. Zawodowe okoliczności pozwoliły jej zrealizować marzenie z dzieciństwa i tak oto – jest. Moim i Waszym gościem jest Martelena Madej. Zapraszam!

Pamiętaj! Jeśli to nagranie jest wartościowe – zostaw komentarz, subskrybuj lub udostępnij je dalej.

Pozdrawiam,
Kamil Zarębski

Realacje najlepszą drogą do biznesu

Wiedzieliście, że Norwegia tak restrykcyjnie podchodzi o sprzedaży napojów procentowych? Myśleliście o rozszerzeniu swojej współpracy w ramach tworzenia nowych rynków zbytu produktów fmcg? Może okazać się to trudniejsze niż zakładaliście. A może myśleliście, że Norwegowie są bardzo wybredni, bo mają mały wybór w sklepach? Jak się okazuje szansą na podbicie ich serc jest bardzo dobry produkt, który przekona ich, do korzystania w sposób powtarzalny. jeszcze lepiej jeli zbuduje ię jego historię w języku norweskim, bo przecież angielski nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem. W mojej pamięci zostanie niezależność Norwegii i jej przywiązanie do narodowości. Bardzo długo czekali na niepodległość i teraz doceniają to jak żyją. Drugie to długofalowe myślenie – elektro mobilność, mimo pokładów surowca jakim jest ropa. Warto wziąć przykład właśnie z tego rozwiązania i przenieść to na grunt Polski i rozwiązać alternatywny problem z węglem.

Jaka jest IDEA podcastu?

#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.

Gdzie nas możesz znaleźć?

Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-

Gdzie możesz jeszcze słuchać tego PODCASTU?

Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału:

Soundcloud lub na iTunes

Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.

Jeśli szukasz:

– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com