Jak zdarza Wam się zapomnieć gotówki? A kiedy ostatnio zapisaliście coś na na kartce? Kiedy spędziliście dzień nie korzystając z wiadomości z sieci? W dzisiejszym świecie, to praktycznie niemożliwe. Oczywiście mówię, tu o wszystkich aktywnych zawodowo osobach.
Kiedy ostatnio zastanawiałem się kiedy wystawiłem papierową, odręczną FV, nie mogłem sobie tego przypomnieć. Nie wiem, na ile macie ambiwalentny stosunek do digitalizacji, ale chcę Wam opowiedzieć dzisiaj historię, mojego gościa, który w bardzo dużym stopniu zajmuje się wyłącznie wirtualną rzeczywistością i do tego jest prawnikiem. Jego zawodowe losy tak się potoczyły, że bardzo dużą część swojej pracy zawodowej ma związaną z blockchainem ,wirtualnymi walutami oraz pomocą firmom, które chcą szybko się rozwijać i wykorzystywać do tego najnowsze rozwiązania technologiczne, które są zgodne z prawem. Konsekwencją takiego postępowania jest chęć otwierania swoich oddziałów w Estonii kraju, którego polityka gospodarcza wspiera i reguluje rozwój takich firm.
W dzisiejszym odcinku porozmawiam z Arturem Kuczmowskim z Thompson&Stein, który opowie Wam m.in.:
Pamiętaj! Jeśli to nagranie jest wartościowe – zostaw komentarz, subskrybuj lub udostępnij je dalej.
Pozdrawiam,
Kamil Zarębski
Jeśli, ktokolwiek z Was po tym odcinku zaczął zastanawiać się, o co rzeczywiście chodzi z tym blockchainem i jakie ma zastosowanie, to osiągnęliśmy sukces. Chciałem Wam przybliżyć tę tematykę, gdyż jak mogliście się już przekonać w rozmowie z Arturem, technologia na jest z dużym potencjałem wykorzystywana na różne sposoby. Możliwości transakcji finansowych to jedno, a całe bezpieczeństwo systemów i pracy to drugie. Myślę, że warto jeszcze dostrzec inny pozytyw wynikający z tej rozmowy. Wiedza o tym jak rozwija się świat finansowy i jakie są możliwości prawne funkcjonowania firmy w innym kraju to drugie. Często z gośćmi poruszam aspekty kulturowe, a dzisiaj myślę, że dobrą praktyką było poruszenie kwestii regulacyjnych i prawnych funkcjonowania w innym kraju. Jeśli już szykujecie się, by szybciej wykorzystać nowe możliwości technologii, to Estonia będzie niewątpliwie dobrym wyborem.
Jaka jest IDEA podcastu?
#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.
Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-
Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału:
Soundcloud lub na iTunes
Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.
– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!
Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com