Szybcy i wściekli, czyli jak seryjnie zdobywać klientów na globalnym rynku – odpowiada Daniel Kędzierski

Szybcy i wściekli, czyli jak seryjnie zdobywać klientów na globalnym rynku  odpowiada Daniel Kędzierski

Przychodzi taki czas, że trzeba chwycić słuchawkę, ba nie słuchawkę – teraz to smartfon i zacząć wybierać numery z listy i stanowczym głosem pozytywnie powitać rozmówcę. Czy to ma być zwykła rozmowa? Może być również, tak, że siadasz za ekranem swojego komputera, odpalasz program pocztowy i konstruujesz kolejne zdania. Zaczynasz pisać wiadomość. Czy ma to być jednak zwykły tekst? Wychodzisz z biura, wsiadasz do auta, otwierasz notatnik i sprawdzasz listę punktów, które masz odwiedzić. Czy to ma być zwyczajna trasa? Możesz też kilkanaście mieisecy wcześniej zabrać się rekonesans. Poszukać interesujących miejsc, eventów, targów branzowych i zaplanować lot. Czy ten lot ma sens?

Widzisz więc zatem, że masz klika sposobów na to by zacząć proaktywnie podchodzić do tematu rozwoju swojego biznesu. Rozmowa telefoniczna, mail, spotkanie, podróż służbowa. Wszystko to może brzmieć jak truizmy. Bo przecież wiadomo, że aby móc rozwijać firmę trzeba pracować z klientami i nad klientami.
Dzisiejszy odcinek podcastu nie będzie jednak poświęcony temu jak zrobić by chciało się jeszcze bardziej i jeszcze więcej pracować, ale o tym jak startegicznie podejść do tematu rozwijania firmy i szukania alternatywnych sposobów, które pomogą nam tworzyć skalowalne przedsięwzięcie. Będzie o tym czym jest big data, ale nie w teoretycznym założeniu, tylko z pragmatycznym i wnikliwym podejściem. Jak wykorzystywać AI do wspierania procesów zakupowych i komercjalizacji. Będzie też o budowaniu zupełnie od zera i bez inwestorów firmy technologicznej, o tym jak wykorzystywać cenny czas doświadczonych przedsiębiorców na wsparcie naszych projektów, czy rynek jest jakkolwiek ograniczony i gdzie szukać trendów, które dadzą nam turbo doładowanie do rozwoju własnego produktu i usługi.

Gościem dzisiejszego odcinka jest Daniel Kędzierski, który wspólnie z Radosławem Tomasikiem stworzyli prężnie działającą firmę technologiczną Fasttony.es. Zapraszam zatem do naszej rozmowy. .

POSŁUCHAJ:

W dziewiątym odcinku podcastu uzyskasz odpowiedzi m.in. na pytania:

 1. Kim jest Daniel Kędzierski i czym zajmuje się firma Fasttony.es?
 2. Jak sztuczna inteligencja wpływa na rozwój sprzedaży. Czy big data to pojęcie, którym powinni zainteresować się przedsiębiorcy?
 3. Jak pozyskiwać dane, które są cenne dla sklepów internetowych, sprzedawców i osób, które chcą rozwijać biznes pozyskując dane z sieci?
 4. Co zrobić by się wyróżnić na rynku tworząc zaawansowane rozwiązania technologiczne, który w szybki sposób rozwiązują problemy klientów? Jak budować świadomość swojej marki od zera, by zyskać ich lojalność i zaufanie?
 5. Jak podejść do rozbudowywani a firmy i budować strategię biznesową? Czy opierać ją na intuicji i doświadczeniu, czy korzystać z doradców, coachów, warsztatów i konferencji?
 6. Czy startupy powinny z natury od razu być przygotowane na rozwój na rynkach zagranicznych, czy mogą się raczej skupić najpierw na Polsce, a później eksplorować inne kraje?
 7. W jakim języku najlepiej prowadzić komunikację z Klientami? Czy pracownicy to lokalny zespół, czy team rozsiany po całym świecie?
 8. Jakie poza Polską są inne atrakcyjne kraje, na których warto rozwijać swoje produkty?
 9. Pozycje książkowe, które powinien poznać przedsiębiorca, szczególnie z branży nowych technologii.
 10. Czy jest ktoś w stanie powtórzyć sukces Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka?
 11. Gdzie można spotkać Daniela lub jak się z nim skontaktować?

Jaka jest IDEA podcastu?

#innakulturabiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.

Gdzie nas możesz znaleźć?

Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-

Gdzie możesz jeszcze słuchać tego PODCASTU?

Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału: https://soundcloud.com/fabrykatlumaczen
lub na iTunes
https://itunes.apple.com/pl/podcast/innakulturabiznesu/id1190533289?l=pl&mt=2
Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.

Jeśli szukasz:

– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com