Chińska logika, czyli dlaczego Azjaci szukają sprawdzonych kontrahentów? Bartosz Michalak

Kiedy po raz pierwszy poruszyłem temat Chin w naszym formacie, a był to tak naprawdę pierwszy odcinek, nie sądziłem, że tak bardzo zagłębimy się ten temat. Przez ten czas udało mi się porozmawiać z kilkunastoma przedsiębiorcami, dla których rynek azjatycki jest mocnym rynkiem,i który pokazuje jak bardzo trzeba być przygotowanym do współpracy międzynarodowej. Decyzja o współpracy z Chinami może być bardzo opłacalna, ale wiele zależy od tego jak dobrze się do niej przygotujemy. I właśnie tego będzie dotyczył dzisiejszy odcinek.

Azjatycka filozofia – daj się poznać bliżej

Kiedy zaczynamy się zastanawiać jak rozpoczynać nową współpracę biznesową na nowych rynkach myślimy standardami, które funkcjonują w naszej głowie. Wynikają one z doświadczeń, które zdobyliśmy na rodzimym rynku. Chcemy je przełożyć również na inne relacje biznesowe poza naszym krajem. O ile możliwe do pewnego stopnia jest to w kulturze europejskiej, to zdecydowanie inaczej należy podejść do budowania swojej pozycji na rynku azjatyckim. Związane jest to przede wszystkim z bardzo prostego faktu. Jeśli relacja, na której nam zależy ma przynosić profity biznesowe musimy się dopasować do standardów, które obowiązują w miejscu rodzimego zamieszkania naszego partner biznesowego. Możemy również szerzej spojrzeć na taki proces i nauczyć się elementów komunikacji i pierwszych kroków, które nie przekreślą od samego początku naszego założenia.

Gość dzisiejszego odcinka postanowił podzielić się z nami swoją wiedzą w zakresie współpracy z Chinami od strony handlowej i logistycznej Aktualnie zajmuje się importem z tego kraju w Poczcie Polskiej, ale jest jednocześnie CEO Poland Hongkong Business Asociation, która pomaga Polakom w pierwszych krokach na rynkach czerwonego smoka. Przed Wami Bartosz Michalak.
Zapraszam!

Pamiętaj! Jeśli to nagranie jest wartościowe – zostaw komentarz, subskrybuj lub udostępnij je dalej.

Pozdrawiam,
Kamil Zarębski

Zadbaj o najlepszy plan i myśl inaczej

Myślę, że wiedza o tym kraju nie zostanie nigdy wyczerpana. Jak mogliście zauważyć mówiąc o Chinach i współpracy z nimi od razu trzeba postawić sprawę jasno. Mamy konkretny plan, świetna analizę rynku, sprawdzonego konsultanta biznesowego z chińskim oraz świadomość, tego że zaczynamy od jednego regionu. Chiny to najludniejsze Państwo i jeśli chcecie szerzej spojrzeć na ich potrzeby musicie być pewni jednego. Dla Chińczyków liczy się przede wszystkim świetna jakość produktów i dobre relacje biznesowe wliczając w to poznanie się również bardziej na gruncie prywatnym. Szukajcie więc takiej drogi, która pozwoli Wam się po pierwsze dobrze przygotować do ekspansji lub testów, a później starajcie się weryfikować swoje założenia. Chińczycy otwierają się na świat bardziej niż się spodziewaliście. Jeśli umiejętnie znajdziecie swoją niszę, zdobędziecie naprawdę cennego partnera biznesowego.

Jaka jest IDEA podcastu?

#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.

Gdzie nas możesz znaleźć?

Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-

Gdzie możesz jeszcze słuchać tego PODCASTU?

Bądź z nami na bieżąco poprzez subskrypcję kanału:

Soundcloud lub na iTunes

Wystarczy, że pobierzesz wybraną aplikację w iStore lub Google Play i możesz nas słuchać tak jak lubisz.

Jeśli szukasz:

– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com