Act and be yourself, or how to become a business expert? Dorie Clark

Act and be yourself, or how to become a business expert? Dorie Clark

Dzisiaj będzie o budowaniu bardzo świadomego wizerunku w świecie przedsiębiorcy. W dobie natychmiastowego dostępu do informacji i szybko zmieniających się danych, możemy wpaść w pułapkę bezwartościowych informacji. Coraz trudniej jest samemu filtrować te najważniejsze dane, które mogą pomóc rozwijać nasz w biznes w sposób kontrolowany. Efektem tego może być marnowanie czasu, albo zbyt długie przesiadywanie w poszukiwaniu tych najcenniejszych.

Sposobem, który ewidentnie może rozwiązać ten problem jest znalezienie kilku osób, z kręgu naszego zainteresowania oraz rozpoczęcie obserwowania tego co publikuje i o czym opowiada. Zazwyczaj w tym przypadku są to albo przedsiębiorcy, którzy działają w podobny sposób do nas, ale chętnie dzielą się swoją wiedzą. Są też osoby, które zawodowo zajmują się konkretnym zagadnieniem, organizują szkolenia, piszą książki oraz szeroko komentują rozmaite zjawiska z zakresu biznesu, gospodarki czy innych pokrewnych dziedzin. W internecie określamy ich trochę mianem influencerów, ale często jak już wspomniałem wcześniej zajmują się zawodowo różnymi dziedzinami życia. Sam osobiście mam na swojej liście takie osoby i staram się konsumować tylko te treści, które są od nich polecane lub publikowane. Powstaje teraz jednak kolejne pytanie. Czy chcemy być tylko biernym konsumentem, czy nie chcielibyśmy również sami narzucać pewne rozwiązania i przemyślenia. Z pewnością nasza wiedza oraz praktyka z miesiąca na miesiąc się powiększa i warto również zacząć się dzielić swoja wiedzą. W zmieniającym się otoczeniu każde twórcze myślenie i wnioski mogą być cennym źródłem, aktualnej wiedzy.

O tym w jaki sposób budować swój autorytet i jak przyciągać inne osoby do siebie porozmawiamy właśnie w dzisiejszym odcinku. Zaprosiłem do niego ekspertkę prosto z Nowego Jorku Dorie Clark. To ekspert współpracująca z HBR, Forbes, autor 3 książek Entrepreneurial You, Reinventing You, and Stand Out oraz konsultuje się i przemawia do różnych klientów, w tym Google, Banku Światowego, Microsoft, Morgan Stanley, Fundacji Forda, Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Uniwersytetu Yale. Była również rzecznikiem prasowym przy jednej z kampanii prezydenckiej.
W rozmowie, którą za chwilę usłyszysz będziemy poruszać zagadnienia związane z budowaniem własnej osobowości i świadomego podejścia do rozwijania swoich kompetencji.

Porozmawiamy też o tym:
– jak zacząć budować własną markę i na co zwracać szczególną uwagę w procesie pokazywania własnej osoby?
– na ile media społecznościowe oraz nasz wizerunek, który w nich prezentujemy powinien być spójny z tym jacy jesteśmy naprawdę i jak zadbać o tę autentyczność?
– jak długo trwa budowanie własnej, rozpoznawalnej marki i jakie są kroki w jej tworzeniu?
– czy proces taki jesteśmy w stanie przeprowadzić samemu?
– czy potrzebujemy wsparcia mentora?
– jak i kiedy możemy myśleć o swojej osobie jak o firmie i zacząć monetyzować to czym się zajmujemy w przestrzeni publicznej?
– czy zawsze musi być ten krok finansowy?
– co jest najlepsze w budowaniu własnego audytorium i rozwijania z nimi relacji, jak sprawić, by nas polubili i wracali do nas?
– czy ważniejsza jest nisza, w której działamy, czy coś innego?

Zapraszam już teraz na 15 odcinek podcastu, który będziecie mieli okazję usłyszeć w wersji angielskiej.

Mam nadzieję, że odda to klimat całej rozmowy i pozwoli Ci w pełni zabrać całą cenną wiedzę. 😀

Pamiętaj! Zostaw komentarz lub udostępnij to nagranie dalej.

Pozdrawiam,
Kamil Zarębski

 

POSŁUCHAJ:

Jaka jest IDEA podcastu?

#InnaKulturaBiznesu to podcast biznesowy, którego celem jest pokazywanie różnic w aspekcie ekonomii, społeczeństwa i kultur różnych krajów naszego świata. Nie skupiamy się jednak na budowaniu przekonania, która kultura jest lepsza. Szukamy wspólnego pola działania do rozwoju biznesu poprzez budowanie relacji ludzkich. W nich bowiem odnajdujemy sens tworzenia modelu biznesowego opartego na koncepcji WIN-WIN.

Gdzie nas możesz znaleźć?

Jeśli chcesz pobrać ten odcinek lub na bieżąco śledzić nasze działania to dołącz do naszego
fanpage’a: www.facebook.com/Fabryka.Tlumaczen lub
profilu na linkedin:www.linkedin.com/company/fabryka-t-umacze-

Gdzie możesz jeszcze słuchać tego PODCASTU?

Jeśli szukasz:

– praktycznej wiedzy na temat biznesu międzynarodowego
– sprawdzonych rozwiązań biznesowych od managerów
– tłumaczeń pisemnych lub ustnych w handlu międzynarodowym
to jesteś w NAJLEPSZYM miejscu!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoją wiedzą skontaktuj się z nami: biuro@fabrykatlumaczen.pl
——————————————
Music by audionautix.com
Voice & postproduction: kuzniaglosu/ed/gmail.com